ΕΝΠ 9 7
ΑΛΚΗ 9 4

Γαλαζοκίτρινο πέρασμα από την Πάφο με Σόουζα

Επικράτησε το ΑΠΟΕΛ της Πάφου με 2-3 με γκολ στις καθυστερήσεις του Σόουζα.

Δραματικό παιχνίδι έγινε στο Παφιακό. Το ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε με 2-0 και φάνηκε να καθαρίζει το παιχνίδι η Πάφος όμως αντέδρασε και ισοφάρισε. Με σφραγίδα πρωταθλήτριας το ΑΠΟΕΛ άσκησε έντονη πίεση στα τελευταία λεπτά παρά το ότι αγωνιζόταν με 10 ποδοσφαιριστές αφού έφυγε τραυματίας ο Λάγο. και κατάφερε να πάρει τελικά τη νίκη τον Σοουζα να σκοράρει στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.!

Πάφος:
Κόπριβετς, Κομπανί, Μπρουλς, Γκουλόν, Φυλακτού, Μοστέφα, Ρόγκουλιτς (46' Πογιέτ), Ταραβέλ, Γιάνζα, Σικόρσκι (67' Ντεούλ), Μπεριγκό

ΑΠΟΕΛ: Πέρεζ, Ενσούε, Πολιάκοφ, Μερκής, Ιωάννου (66' Λάγο), Μοράις, Σόουζα, Εμπεσίλιο, Ζαχίντ, Σάλαι (75' Ορ), Ντελατόρε (70' Ποτέ)

Kίτρινες: Φυλακτού 73' (6η), Μπεριγκό 76' / Εμπεσίλιο 66'

ΝΩΡΙΤΕΡΑ:

Στις 15:00 αρχίσε στο "Στέλιος Κυριακίδης" η αναμέτρηση ανάμεσα σε Πάφο και ΑΠΟΕΛ.

Τέλος αγώνα.

2-3 Στις καθυστερήσεις το ΑΠΟΕΛ παίρνει εκ νέου το προβάδισμα με τον Σοούζα.

90' Σουτ του Εμπσίλιο εξαιρετική εμπέμβαση του Κόμπριβετς.

79' 2-2 Μπερίγκο εκμεταλλεύται την αδράνεια της άμυνας του ΑΠΟΕΛ και ισοφαρίζει.

73' Μεγάλη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ. Κεφαλιά προς τα πίσω του Ποτέ με τον Κόπριβετς να αποκρούει σε κόρνερ

63' 1-2 Mπεριγκο μετά από ασίστ του Σικόρκι μειώνει στο σκορ για την Πάφο.

48' 0-2 Zαχίντ την σέντρα ο Ντελατόρε με κεφαλιά δίνει προβάδισμα δύο γκολ στο ΑΠΟΕΛ.

40' Κεφαλιά του Ντελατόρε η μπάλα φεύγει αούτ.

31' 0-1 Έκρυψαν την μπάλα Σοούζα, Εμπεσίλιο, Ζαχίντ και ο τελευταίος με πλασέ ανοίγει το σκορ.

26' Νέα μεγάλη ευκαιρία και πάλι για το ΑΠΟΕΛ με τον Ντελατόρε.

24' Μεγάλη ευκαιρία για το ΑΠΟΕΛ με τον Ντελατόρε.

18' Μπεριγκό το σουτ διώχνει δύσκολα ο Πέρεθ.

11' Απευθείας φάουλ του Ζαχίντ η μπάλα λίγο έξω.

7' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία με τον Ντελατόρε για το ΑΠΟΕΛ.

Αρχισε ο αγώνας.

Πάφος: Κόπριβετς, Κομπανί, Σικόρσκι, Μπρουλς, Γκουλόν, Φυλακτού, Μοστέφα, Ρόγκουλιτς, Ταραβέλ, Γιάνζα, Μπεριγκό

ΑΠΟΕΛ: Πέρεζ, Ενσούε, Πολιάκοφ, Μερκής, Ιωάννου, Μοράις, Σόουζα, Εμπεσίλιο, Ζαχίντ, Σαλάι, Ντελατόρε

-Διαιτητής είναι ο Χρίστος Νικολαΐδης, με βοηθούς τους Ανδρέα Π. Ανδρέου - Όμηρο Τζιωρτζή, τέταρτο τον Μάριο Αντωνίου και παρατηρητή τον Ανδρέα Δημητρίου.