ΑΠΟΕΛ 5 10
ΟΜΟΝΟΙΑ 5 6
ΕΝΠ 5 3
ΑΛΚΗ 5 1

Αλκή Ορόκλινη - ΑΕΛ 2-4 και οι γαλαζοκίτρινοι ξανά στην 5η θέση (Bίντεο - Φώτος)

Η ΑΕΛ ανέβηκε εκ νέου στην πέμτπη θέση μετά την νίκη της απόψε με 4-2 επί της Αλκής στο "Αμμόχωστος" στον τελευταίο αγώνα της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος cyta.
Η ΑΕΛ προηγήθηκε στο ημίχρονο 0-3 αλλά η ΑΛΚΗ αντέδρασε στην επανάληψη, μείωσε σε 2-3 όμως δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει. Έτσι ήρθε και το τέταρτο γκολ που έδωσε την πολύτιμη νίκη στην ΑΕΛ.

Δείτε το live του ΑΝΤ1

82' Χάνει την ευκαιρία του αγώνα ο Φαμπρίτσιο της Αλκής.

78΄ Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Μόνος ο Τεξέιρα, έκανε το πλασέ με τον Πάρντο να αποκρούει.

65' Γκολ η ΑΕΛ με τον Τεϊσέιρα που παίρνει το "αίμα" του πίσω μετά το αυτογκολ. Κοντινή κεφαλιά ύστερα από σέντρα του Σίλβα.

57' Μεγάλη ευκαιρία της Αλκής να ισοφαρίσει. Μόνος εντελώς ο Ντιακιτέ δεν μπορεί να νικήσει στο τετ α τετ τον Βοζίνια.

50' Το παιχνίδι παίρνει φωτιά στο Αμμόχωστος καθώς η Αλκή μειώνει κι άλλο. Παράλληλο γύρισμα στην περιοχή της ΑΕΛ ο Τεϊσέιρα με προβολή στέλνει την μπάλα στα δίκτυα της ομάδας του.

47' Αρχίζει με γκολ το δεύτερο ημίχρονο. Έξοχος συνδιασμός των παικτών της Αλκής με τελικό αποδέκτη τον Μαλφλουρί ο οποίος από μισό μέτρο έστειλε εύκολα την μπάλα στα δίκτυα.

Αρχίζει το β ημίχρονο

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

45' Γκολ ο Τεξέιρα. Σκόραρε και η τρίτη μεταγραφή του Μπαλταζάρ.

45' Πέναλτι υπέρ της ΑΕΛ. Το κέρδισε ο Τόρες σε μαρκάρισμα του Ενγκομό. Οι επαναληπτικές προβολές δεν δείχνουν παράβαση.

38΄ Ο Φαμπρίτσιο μόνος με τον Βοζίνια που αποκρούει.

29΄ Διαγώνιο σουτ του Αϊρόσα, απέκρουσε σε κόρνερ ο Πάρντο.