ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

Κρίνεται η άνοδος - Τρεις αγώνες τηλεοπτικά την Παρασκευή

Σύμφωνα με απόφαση της ΚΟΠ, τρεις αγώνες της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας θα προβληθούν σε ζωντανή τηλεοπτική μετάδοση την ερχόμενη Παρασκευή 20 Απριλίου από τη Cytavision.

Ως εκ τούτου, στο πρόγραμμα της 26ης αγωνιστικής προκύπτουν οι ακόλουθες αλλαγές:

Παρασκευή, 20 Απριλίου, 19:00 με ζωντανή τηλεοπτική μετάδοση:
Π.Ο.Ξυλοτύμπου 2006 – Αναγέννηση Δερύνειας, Στάδιο Εθνικού Άχνας
Ομόνοια Αραδίππου – Ε.Ν.Παραλιμνίου, Στάδιο Danoi «Αμμόχωστος Επιστροφή»
Διγενής Ορόκλινης – Οθέλλος Αθηαίνου, Κοινοτικό Στάδιο Βορόκλινης 
Παρασκευή, 20 Απριλίου, 19:00 χωρίς τηλεοπτική μετάδοση:
ΑΣΙΛ Λύσης – Ε.Ν.ΘΟΙ Λακατάμιας Στάδιο ΓΣΖ
Σάββατο, 21 Απριλίου
16:00 Καρμιώτισσα Πολεμιδιών – AOAN Αγίας Νάπας Κοινοτικό Στάδιο Πάνω Πολεμιδιών
16:00 Εθνικός Άσσιας – Χαλκάνορας Ιδαλίου, Μακάρειο Στάδιο
16:00 ΑΕΖ Ζακακίου – ΠΑΕΕΚ Κερύνειας, Κοινοτικό Στάδιο Ζακακίου

Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής, θα κρίνουν την ομάδα που θα κατακτήσει το Πρωτάθλημα και θα ανέλθει στην Α' Κατηγορία καθώς και την 3η ομάδα που θα υποβιβαστεί. 

Βαθμολογία
1   ΕΝΩΣΗ ΝΕΩΝ ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ 25 17 6 2 52 20 57
2   ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ 25 17 5 3 51 22 56
3   ΟΘΕΛΛΟΣ ΑΘΗΑΙΝΟΥ 25 16 6 3 45 17 54
4   ΑΟΑΝ ΑΓΙΑΣ ΝΑΠΑΣ 25 12 3 10 39 33 39
5   ΑΕΖ ΖΑΚΑΚΙΟΥ 25 11 5 9 31 24 38
6   ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 25 11 5 9 39 31 38
7   ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ 25 9 10 6 41 32 37
8   ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ 25 8 8 9 32 33 32
9   ΠΑΕΕΚ ΚΕΡΥΝΕΙΑΣ 25 8 7 10 31 35 31
10   Π.Ο. ΞΥΛΟΤΥΜΠΟΥ 2006 25 7 5 13 28 42 26
11   ΔΙΓΕΝΗΣ ΟΡΟΚΛΙΝΗΣ 25 6 7 12 28 50 25
12   Ε. Ν. ΘΟΙ ΛΑΚΑΤΑΜΙΑΣ 25 5 8 12 23 39 23
13   ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΣΙΑΣ 25 4 6 15 20 39 18
14   ΧΑΛΚΑΝΟΡΑΣ ΔΑΛΙΟΥ 25 2 3 20 20 63 9

ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΟ

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.