ΑΛΚΗ 0 0
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 0
ΕΝΠ 0 0

Ανόρθωση-Λάτσι 2-1: Καρδιοχτύπησε αλλά τα κατάφερε η Ανόρθωση!

Σε ένα αγώνα που δεν ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο, η Ανόρθωση κατάφερε να πάρει τελικά την νίκη με 2-1 ενάντια στην Λάτσι Αλβανίας με γκολ των Πράνιτς και Σισέ.

Η Κυρία έμεινε πίσω στο σκορ μόλις στο 21 πρώτο λεπτό, με γκολ του Αλβανού Φορσαλάρι και αυτό ήταν το σκορ το ημιχρόνου, καθώς η Ανόρθωση δεν μπορούσε να διασπάσει την άμυνα της Λάτσι μετά την επίτευξη του γκολ της. Στο Δεύτερο ημίχρονο η Ανόρθωση ξεκίνησε δυναμικά και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 50λεπτο με γκολ του Πράνιτς από το σημείο του πέναλτι να ισοφαρίσει σε 1-1.

Από εκεί και πέρα η Ανόρθωση συνέχισε να πιέζει την Λάτσι που παρέταξε άμυνα με 5 ποδοσφαιριστές. Τελικά η λύτρωση για την ''Κυρία'' ήρθε στο 59λεπτο όταν ο Σισέ μετά από εκτέλεση κόρνερ πήρε την μπάλα μέσα στην μικρή περιοχή και με γυριστό σουτ έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Από εδώ και πέρα η Ανόρθωση βλέπει μόνο τον επαναληπτικό στην Αλβανία, καθώς το 2-1 είναι ένα εύθραυστο σκορ για την Κυρία αν αναλογιστούμε πώς δέχθηκε γκολ στην έδρα της και ίσως της στοιχίσει...

Νωρίτερα στον αγώνα:

Έναρξη αγώνα

3'
O Πράνιτς κάνει μια σέντρα σουτ, με την μπάλα να περνάει εύκολα στα χέρια του Σελμανί.

7' Σουτ από τον Ράγιος, με την μπάλα να περνάει έξω

21' Γκολ για την Λάτσι 0-1! Ο Φορσαλάρι σκοράρει για την Λάτσι, καθώς βρέθηκε αμαρκάριστος στην περιοχή της Ανόρθωσης!

Tέλος ημιχρόνου

50'
Πέναλτι για την Ανόρθωση!

51' Γκολ για την Ανόρθωση 1-1! Ο Πράνιτς με εύστοχη εκτέλεση φέρνει το ματς στα ίσα!

59' Γκολ για την Ανόρθωση 2-1! Εκτέλεση κόρνερ για την Ανόρθωση, με τον Σισσέ να καταφέρνει εντός περιοχής με σουτ να δίνει προβάδισμα στην ομάδα του!

68' Κεφαλιά από τον Ντούρις, με την μπάλα να περνάει λίγο έξω!

70' Μακρινό άστοχο σουτ από τον Ράγιος

75' Κεφαλιά από τον Σισσέ, με τον τερματοφύλακα των Αλβανών να μαζεύει εύκολα!