ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 3
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 3
ΑΛΚΗ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 3
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 3
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 3
ΑΛΚΗ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 3
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 3
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 3
ΑΛΚΗ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 3
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 3
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 3
ΑΛΚΗ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 3
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 3
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 3
ΑΛΚΗ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 3
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 3
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 3
ΑΛΚΗ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 3
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 3
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 3
ΑΛΚΗ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 3
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 3
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 3
ΑΛΚΗ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 3
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 3
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 3
ΑΛΚΗ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 3
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 3
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 3
ΑΛΚΗ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 3
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 3
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 3
ΑΛΚΗ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 3
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΕΛ 0 6
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 0 0
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 0 3
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 0 0
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0 4
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 0 3
ΑΛΚΗ 0 0
ΠΑΦΟΣ FC 0 1
ΟΜΟΝΟΙΑ 0 3
ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

Ανακοινώθηκε ημερομηνία για το εξ αναβολής ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια!

Ανακοινώθηκαν από την ΚΟΠ οι ημερομηνίες των αγώνων μέχρι την 15η αγωνιστική, αλλά και τα εξ αναβολής παιχνίδια των Ευρωπαίων.
Το ντέρμπι ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια στην δεύτερη αγωνιστική που ακυρώθηκε θα γίνει τελικά την Τετάρτη 31 Οκτωβρίου στις 19:00.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΚΟΠ:


Η ΚΟΠ ανακοινώνει το πρόγραμμα από την 5η μέχρι τη 15η αγωνιστική του Πρωταθλήματος CYTA και τις ημερομηνίες διεξαγωγής για τους αναβληθέντες αγώνες.
 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ / ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ, 28.09.2018                                                                               
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ               
 
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 06.10.2018                                                                                                                    
17:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμμοχώστου – ΠΑΦΟΣ FC
18:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ                  
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας                             
ΚΥΡΙΑΚΗ, 07.10.2018
17:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΑΛΚΗ Ορόκλινη                                                   
18:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού                         
19:00 ΕΡΜΗΣ Αραδίππου – ΑΕΚ Λάρνακας                                          
 
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 20.10.2018    
17:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου                            
18:00 AΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΕΡΜΗΣ Αραδίππου               
19:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς                                            
ΚΥΡΙΑΚΗ, 21.10.2018                                                                                                                      
17:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμμοχώστου – ΟΜΟΝΟΙΑ Λ/σίας
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΑΕΛ Λεμεσού                                             
ΔΕΥΤΕΡΑ, 22.10.2018
19:00 ΠΑΦΟΣ FC – ΑΛΚΗ Ορόκλινη                                                         
 
7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 27.10.2018
17:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΠΑΦΟΣ FC                                            
19:00 ΑΛΚΗ Ορόκλινη – AΠΟΕΛ Λευκωσίας                                         
ΚΥΡΙΑΚΗ, 28.10.2018
17:00 ΑΕΛ Λεμεσού – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ                                            
19:00 ΕΡΜΗΣ Αραδίππου – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου     
ΔΕΥΤΕΡΑ, 29.10.2018
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού                
19:00 ANOΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου – ΑΕΚ Λάρνακας                             
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ / ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΑΣ
ΤΕΤΑΡΤΗ, 31.10.2018                                                                     
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας                           
 
8η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 03.11.2018                                                                                    
17:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου  
18:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΛΚΗ Ορόκλινη                                       
19:00 AEK Λάρνακας – ΑΕΛ Λεμεσού
ΚΥΡΙΑΚΗ, 04.11.2018
17:00 ΠΑΦΟΣ FC – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας                                                   
18:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΕΡΜΗΣ Αραδίππου                           
ΔΕΥΤΕΡΑ, 05.11.208
19:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμμοχώστου – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς              
 
9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 10.11.2018
17:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ                 
18:00 ΕΡΜΗΣ Αραδίππου – ΠΑΦΟΣ FC                                   
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου 
ΚΥΡΙΑΚΗ, 11.11.2018
16:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού                                          
17:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας                            
18:00 ΑΛΚΗ Ορόκλινη – ΑΕΚ Λάρνακας                                 
 
10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 24.11.2018                                                                    
17:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας                                           
19:00 AΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΛΚΗ Ορόκλινη                                      
ΚΥΡΙΑΚΗ, 25.11.2018
16:00 ΠΑΦΟΣ FC – E.N. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ                                  
17:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου                       
18:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμμοχώστου – ΑΕΛ Λεμεσού                        
ΔΕΥΤΕΡΑ, 26.11.2018
19:00 ΕΡΜΗΣ Αραδίππου – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς                  
 
11η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 01.12.2018
17:00 ΑΛΚΗ Ορόκλινη – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου                            
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας                                      
ΚΥΡΙΑΚΗ, 02.12.2018                                                                                                                      
16:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΠΑΦΟΣ FC                                                    
18:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΕΡΜΗΣ Αραδίππου                             
ΔΕΥΤΕΡΑ, 03.12.2018
19:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού                
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΕΚ Λάρνακας                                          
                                               
12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 08.12.2018                                                                    
17:00 ΠΑΦΟΣ FC – ΑΕΚ Λάρνακας                                                           
18:00 ΑΛΚΗ Ορόκλινη – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας                 
19:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού               
ΚΥΡΙΑΚΗ, 09.12.2018
16:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς               
18:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου      
ΔΕΥΤΕΡΑ, 10.12.2018
19:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΕΡΜΗΣ Αραδίππου                                            
 
13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 15.12.2018                                                                                                                    
17:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΕΛ Λεμεσού                                              
18:00 ΕΡΜΗΣ Αραδίππου – ΑΛΚΗ Ορόκλινη                                        
19:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμμοχώστου – ΠΑΦΟΣ FC                      
ΚΥΡΙΑΚΗ, 16.12.2018
16:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας                           
18:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ     
ΔΕΥΤΕΡΑ, 17.12.2018
19:00 ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού – ΑΕΚ Λάρνακας                                        
 
14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 22.12.2018                                                                                    
17:00 ΠΑΦΟΣ FC – AΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού                                
18:00 ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας – ΕΡΜΗΣ Αραδίππου                  
19:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου               
ΚΥΡΙΑΚΗ, 23.12.2018      
16:00 AΕΛ Λεμεσού – ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου                                        
17:00 ΑΛΚΗ Ορόκλινη – ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς                                         
18:00 Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ – ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας                          
 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ / ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΑΣ
TETAΡTH, 02.01.2019                                                                     
18:00 ΑΕΚ Λάρνακας – ΠΑΦΟΣ FC                                                            
 
15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ, 05.01.2019                                                                                                    
17:00 ΑΕΛ Λεμεσού – ΠΑΦΟΣ FC                                                              
18:00 ΑΝΟΡΘΩΣΙΣ Αμ/στου – ΑΛΚΗ Ορόκλινη                    
19:00 ΔΟΞΑ Κατωκοπιάς – ΑΠΟΕΛ Λευκωσίας                   
ΚΥΡΙΑΚΗ, 06.01.2019                                                                                                                      
16:00 ΟΜΟΝΟΙΑ Λευκωσίας – ΑΕΚ Λάρνακας                                    
18:00 ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ Αμ/στου – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού   
ΔΕΥΤΕΡΑ, 07.01.2019                                                                                                                     
19:00 ΕΡΜΗΣ Αραδίππου – Ε.Ν. ΠΑΡΑΛΙΜΝΙΟΥ                
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ / ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ ΑΓΩΝΑΣ
TETAΡTH, 09.01.2019                                                                     
ΑΕΚ Λάρνακας – ΑΠΟΛΛΩΝ Λεμεσού         

ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΟ

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.