ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΕΛ 19 45
ΑΠΟΛΛΩΝ 19 43
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 20 43
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 20 41
ΑΕΛ 20 36
ΟΜΟΝΟΙΑ 20 32
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 20 27
ΠΑΦΟΣ FC 20 21
ΑΛΚΗ 20 20
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 20 18
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 20 17
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 20 15
ΑΡΗΣ 20 13
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 20 8

Η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας

Σε 8 ομίλους οι 32 ομάδες της Super και Football League. Από τις 19 ως και 21 Σεπτεμβρίου η πρώτη αγωνιστική.

Η κλήρωση της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας πραγματοποιήθηκε σήμερα στα γραφεία της ΕΠΟ. Ο κάτοχος του τίτλου ΠΑΟΚ βρίσκεται στον 2ο όμιλο όπου επίσης υπάρχει και η μοναδική εκκρεμότητα μεταξύ του Αιγινιακού και της Βέροιας. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στα τέλη του μήνα (εντός-εκτός) για να συμπληρωθεί αριθμός των «32».

Από τους υπόλοιπους ομίλους ξεχωρίζει η «συνύπαρξη» των φιναλίστ του 2013 Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης (5ος) και του 2007 ΑΕΛ-Παναθηναϊκός (8ος).

Η φάση των ομίλων περιλαμβάνει τρεις αγωνιστικές οι οποίες με βάση τον αρχικό προγραμματισμό θα διεξαχθούν στις 19-21/9, 24-26/10 και 28-30/11. Οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο προκρίνονται στους «16».

Οι όμιλοι:
1ος: Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Ηρακλής.

2ος: ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός Απόλλων Πόντου, Νικητής Αιγινιακός-Βέροια.

3ος: ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Καλλιθέα.

4ος: Ατρόμητος, Κέρκυρα, Σπάρτη, Τρίκαλα.

5ος: Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός.

6ος: Ξάνθη, Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός, Εργοτέλης.

7ος: Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρης, Παναιγιάλειος.

8ος: Παναθηναϊκός, ΑΕΛ, Αναγέννηση Καρδίτσας, Παναχαϊκή

ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΟ

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.