ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 8 18
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 8 16
ΠΑΦΟΣ FC 7 14
ΟΜΟΝΟΙΑ 7 11
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 8 13
ΑΠΟΕΛ 6 10
ΑΕΛ 7 10
ΑΠΟΛΛΩΝ 5 9
ΑΛΚΗ 8 9
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 7 7
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 6 6
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 8 6
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 8 4
ΑΡΗΣ 7 3

Η κλήρωση του Κυπέλλου Ελλάδας

Σε 8 ομίλους οι 32 ομάδες της Super και Football League. Από τις 19 ως και 21 Σεπτεμβρίου η πρώτη αγωνιστική.

Η κλήρωση της φάσης των ομίλων του Κυπέλλου Ελλάδας πραγματοποιήθηκε σήμερα στα γραφεία της ΕΠΟ. Ο κάτοχος του τίτλου ΠΑΟΚ βρίσκεται στον 2ο όμιλο όπου επίσης υπάρχει και η μοναδική εκκρεμότητα μεταξύ του Αιγινιακού και της Βέροιας. Οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν στα τέλη του μήνα (εντός-εκτός) για να συμπληρωθεί αριθμός των «32».

Από τους υπόλοιπους ομίλους ξεχωρίζει η «συνύπαρξη» των φιναλίστ του 2013 Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης (5ος) και του 2007 ΑΕΛ-Παναθηναϊκός (8ος).

Η φάση των ομίλων περιλαμβάνει τρεις αγωνιστικές οι οποίες με βάση τον αρχικό προγραμματισμό θα διεξαχθούν στις 19-21/9, 24-26/10 και 28-30/11. Οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο προκρίνονται στους «16».

Οι όμιλοι:
1ος: Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Ηρακλής.

2ος: ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός Απόλλων Πόντου, Νικητής Αιγινιακός-Βέροια.

3ος: ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Καλλιθέα.

4ος: Ατρόμητος, Κέρκυρα, Σπάρτη, Τρίκαλα.

5ος: Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός.

6ος: Ξάνθη, Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός, Εργοτέλης.

7ος: Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρης, Παναιγιάλειος.

8ος: Παναθηναϊκός, ΑΕΛ, Αναγέννηση Καρδίτσας, Παναχαϊκή

ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΟ

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.