ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 33 79
ΑΠΟΕΛ 33 77
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 33 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 33 62
ΑΕΛ 33 57
ΟΜΟΝΟΙΑ 33 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 33 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 33 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 33 39
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 33 35
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

Έτσι ψήφισαν οι αθλητικοί συντάκτες για τους κορυφαίους

Η ΕΑΚ ανακοινώνει ότι, σύμφωνα με το δημοψήφισμα που έγινε ανάμεσα στα μέλη της για την ανάδειξη των κορυφαίων αθλητών, αθλητριών και ομάδων για το 2017, η τελική κατάταξη ανά κατηγορία έχει ως ακολούθως (οι πέντε πρώτοι αθλητές, οι πέντε πρώτες αθλήτριες και οι τρεις πρώτες ομάδες βραβεύονται):

ΑΝΔΡΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
01. Παύλος Κοντίδης (ιστιοπλοϊα) 1000
02. Γιώργος Αχιλλέως (σκοποβολή) 573
03. Μίλαν Τραϊκοβιτς (στίβος) 555
04. Απόστολος Παρέλλης (στίβος) 517
05. Πιέρος Σωτηρίου (ποδόσφαιρο) 490
06. Μάριος Γεωργίου (γυμναστική) 309
07. Νικόλας Βασιλείου (σκοποβολή) 272
08. Κωνσταντίνος Χατζητοουλής (κολύμβηση) 193
09. Σάιμον Μιχαήλ (μπάσκετ) 171
10. Τάσος Σκαμπύλης (φούτσαλ) 141
ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
01. Άντρη Ελευθερίου (σκοποβολή) 559
02. Κυριακή Κουττούκη (ταε κβο ντο) 479
03. Νεκταρία Παναγή (σκοποβολή) 352
04. Άντρη Χριστοφόρου (ποδηλασία) 243
05. Ταγκμάρα Χάντζλικ (στίβος) 191
06. Ελίζα Ομήρου (τένις) 160
07. Σοφία Θεολόγου (μπάσκετ) 159
ΟΜΑΔΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ
01. ΑΠΟΕΛ (ποδόσφαιρο) 444
02. Απόλλων (ποδόσφαιρο) 385
03. Ομόνοια (βόλεϊ) 277
04. Εθνική Κύπρου (μπάσκετ) 116
05. Εθνική Κύπρου (βόλεϊ) 101

ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΟ

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.