ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ ΒΘ
ΑΠΟΛΛΩΝ 32 76
ΑΠΟΕΛ 32 74
ΑΝΟΡΘΩΣΗ 32 65
ΑΕΚ ΛΑΡΝΑΚΑΣ 32 62
ΑΕΛ 32 54
ΟΜΟΝΟΙΑ 32 44
ΔΟΞΑ ΚΑΤΟΚΟΠΙΑΣ 32 43
ΕΡΜΗΣ ΑΡΑΔΙΠΠΟΥ 32 42
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ 32 36
ΑΛΚΗ 32 35
ΠΑΦΟΣ FC 32 32
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 32 23
ΑΡΗΣ 26 16
ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ 26 8

Ήττα και τρίτη θέση για τα κορίτσια μας

Την τρίτη θέση κατέκτησε στο Τσέρκασι η Εθνική Γυναικών U19. Tα κορίτσια του Πέτρου Πατσιά στο φινάλε του προκριματικού γύρου που έγινε στο «Παλάτι των Εθνών» έχασε μετά από ντέρμπι από τη Σουηδία με 2-3 σετ.  Η ομάδα μας φεύγει από την Ουκρανία με μια νίκη επί της Ισλανδίας και δυο ήττες από Ουκρανία και Σουηδία.

Στο πρώτο σετ η  Eθνική ήταν καταφανώς ανώτερη και κέρδισε άνετα 25-12 αφού προηγήθηκε 08-03. Στο δεύτερο σετ όμως  η ομάδα μας δεν συνέχισε στον ίδιο ρυθμό με τις Σουηδέζες να κερδίζουν 15-25  και να ισοφαρίζουν 1-1. Στο τρίτο σετ μετά από ντέρμπι η Σουηδία κέρδισε 22-25 και προηγήθηκε 1-2.

Στο τέταρτο σετ η Εθνική προηγήθηκε 08-05 , αλλά, στο δεύτερο τεχνικό τάιμ – άουτ η ομάδα της Σουηδίας ανέκαμψε και με σερί 05-11 μας προσπέρασε 13-16. Στη συνέχεια όμως τα κορίτσια του Πέτρου Πατσιά έδειξαν τεράστια ψυχικά αποθέματα και κατόρθωσαν να ανατρέψουν τα δεδομένα  κερδίζοντας 27-25 ισοφαρίζοντας σε 2-2.

Στο τάι – μπρέικ η Σουηδία έλεγξε το σετ προηγήθηκε 01-05 για να κερδίσει 12-15 και να πάρει τη νίκη με 2-3 σετ.

 ΚΥΠΡΟΣ – ΣΟΥΗΔΙΑ 2-3 (25-12, 15-25, 22-25, 27-25, 12-15)

KΥΠΡΟΣ (Π. ΠΑΤΣΙΑΣ): Σιμανόφσκι, Κακουρή, Λεωνίδου, Σιακίδου, Στυλιανού,Σταυρινίδου – Λίμπερο 1: Κυπριανού, Λίμπερο: 2 Moσφιλιώτη – Αλλαγές: Nικολάου. Αλεξάνδρου .

Την πρώτη θέση και την πρόκριση στον δεύτερο προκριματικό του Απριλίου κατέκτησε αήττητη η Ουκρανία.

ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΣΧΟΛΙΟ

* Υποχρεωτικά πεδία

Παρακαλούμε όμως τα κείμενα να μην είναι υβριστικά, να μην παραπέμπουν σε άλλους ιστότοπους, να γράφονται στην ελληνική ή την αγγλική γλώσσα (όχι greeklish), να είναι κατανοητά και τέλος να είναι κατά το δυνατόν σύντομα. Είναι αυτονόητο πως η ομάδα διαχείρισης φέρει ευθύνη μόνο για τα επώνυμα άρθρα των συντακτών και των συνεργατών της. Σας ευχαριστούμε για την συμμετοχή σας.