ΕΝΠ 0 0
ΑΠΟΛΛΩΝ 0 0
ΑΠΟΕΛ 0 0

Κυπελλούχος Φούτσαλ 2018 η ΟΜΟΝΟΙΑ

Το 4ο της Κύπελλο Φούτσαλ πανηγυρίζει η Ομόνοια η οποία επικράτησε της ΑΕΚ στη Λάρνακα στον τελικό με 8-1. Οι πράσινοι ήταν πολύ καλύτεροι από τον αντίπαλό τους και στο ημίχρονο είχαν προηγηθεί με 5-1.

Είναι το πρώτο για την ομάδα με τα την ενοποίηση της (πήρε άλλα 8 η Αραράτ και άλλα 3 η Ομόνοια) και πλέον φουλάρει για το νταμπλ.

Ο Γιάννος Ιωάννου άρχισε τη δουλειά για τους πράσινους, άνοιξε το σκορ στο 4΄ και στο 6΄ έκανε το 2-0. Στο 7΄ ο Βίκτορ έκανε το 3-0 για να έρθει ο Μανώλη στο 9΄ με φάουλ να στείλει την μπάλα στο παραθυράκι του Χριστοφή και να κάνει το 4-0. Στο 13΄ η ΑΕΚ μείωσε με πέναλτι του Λειβαδιώτη και στο 16΄ ο Ανδρέου διαμόρφωσε το 5-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Με το ξεκίνημα της επανάληψης στο 24΄ ο Ιωάννου έκανε χατ-ρικ και ταυτόχρονα το 6-1 για την Ομόνοια, ενώ ο Πρέα έκανε το 7-1 στο 28΄. Ο Σκαμπύλης κατέβηκε και έδωσε έτοιμο γκολ στον Βίκτορ στο 32 και αυτός έκανε το 8-1 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΕΚ: Χριστοφή, Βασιλείου, Μουντεάν, Λειβαδιώτης, Φελίπε, Χριστοδούλου, Λακκούφης, Τουμαζής
ΟΜΟΝΟΙΑ: Σκαμπύλης, Ιωάννου, Πρέα, Σέζαρ, Ανδρέου, Χ.Στυλιανού, Κ.Στυλιανού,  Βίκτορ, Λειβαδιώτης, Μανώλη, Σάββα